Poseta redakciji Arene sport

Arena sport je sportska televizijska stanica koja na svojih 5 kanala emituje prenose najzanimljivijih sportskih događaja iz zemlje, regiona i sveta jos od 2010. godine. Pored prenosa sportskih događaja, TV Arena sport bavi se produkcijom sportskog programa (vesti, analitičkih i komentatorskih emisija). Studenti Fakulteta političkih nauka imali su specijalnu priliku da kao gosti posete zgradu TV Arena sport.

Nas domaćin bio je glavni i odgovorni urednik TV Arena sport, Sinisa Božovic. Prezentovao nam je način funkcionisanja televizije, sproveo nas kroz prostorije (kancelarije, komentatorske kabine, “zelenu sobu”, montažu..) i detaljno objasnio proces nastajanja programa. Pored Sinise Božovica, imali smo priliku da razgovaramo i sa ostalim novinarima koji su tog dana bili na poslu. Opšti je utisak da je poseta bila veoma informativna, zanimljiva i zabavna.